Najlepsza przyjaciółka małej dziewczynki – lalka

ByDaniel

Najlepsza przyjaciółka małej dziewczynki – lalka

Lalka najlepszą przyjaciółką twojego dziecka

W zabawie lalkami jest coś szczególnego, praktycznie każda dziewczynka uwielbia zabawę nimi. Warto zastanowić się nad tym, dlaczego lalki są tak ważne w życiu naszego dziecka. Świat zabawy jest niesamowity, każdy może wtedy stać się dokładnie tym, kim chce, wyobraźnia pracuje na wysokich obrotach, a nowe pomysły pojawiają się coraz szybciej. Dziecko ma okazję przepracować różne problemy, spróbować odnaleźć się w różnych nietypowych sytuacjach, oraz co najważniejsze, odstresować się i aktywnie spędzić czas na zabawie, 

Szmaciane lalki.

Ten rodzaj lalki jest przyjacielem dziecka od praktycznie samego początku. Bardzo często maluch, który jeszcze nie mówi oraz nie ma odpowiednio wykształconej motoryki, nie będzie się interesował innymi rodzajami lalek. Szmaciane lalki mają bardzo istotną cechę – są miękkie w dotyku i idealnie nadają się do przytulania, a to właśnie tego dziecko na początku swojego życia potrzebuje najbardziej. Można znaleźć na rynku szmaciane lalki, które nie tylko będą idealne do przytulania, ale dodatkowo będą śpiewały wesołe piosenki, czy opowiadały wierszyki. 

Lalki niemowlaki.

Tego typu zabawka wyglądem przypomina prawdziwego niemowlaka. Sama forma zabawki, budzi w dzieciach instynkt opiekuńczy, najbardziej popularną zabawą jest zwyczajna opieka nad laleczką. Dzieci uczą się na podstawie obserwacji, a bogata wyobraźnia pozwala im tworzyć swoje własne scenariusze. 

Lalki barbie.

Barbie od zawsze były pragnieniem, każdej małej dziewczynki. Zabawka pozwala dziecku, na nieograniczoną niczym zabawę oraz na aktywne rozwijanie swojej wyobraźni. Lalka swoją budową przypomina dorosłą kobietę, a to pozwala dziecku na przepracowanie różnych scen oraz sprawdzenie się w nietypowych sytuacjach. 

W co można bawić się z dzieckiem lalkami? 

– Lalki mogą posłużyć w zabawie edukacyjnej dotyczącej emocji czy uczuć. Pomagają one wytłumaczyć dziecku, jak działa empatia.

– Świetnie sprawdzi się również zabawa w dom

– Lalki są dobrym narzędziem do przepracowania z dzieckiem różnych ciekawych scen, możemy sobie wyobrazić, że lecimy w kosmos, a za chwilę będziemy na wycieczce na safari. 

Możliwości zabawy jest wiele, ogranicza nas jedynie wyobraźnia, dlatego warto ją rozwijać i nad nią pracować. 

About the author

Daniel administrator